Otobüs ile seyahat etmek için bilet aldığınız sırada aynı zamanda da biletiniz üzerinde koltuk numaranız yazar.
Bunun aksine uçak ile seyahat etmek istediğinizde satın almış olduğunuz bilet üzerinde koltuk numaranız bulunmamaktadır. Aynı zamanda online checkin ve alan checkin’i olarak iki farklı checkin bulunmaktadır.

Checkin yapmış olduğunuz zaman uçuşa katılacağınızı belgelersiniz. Checkin yapıldığı zaman uçuşa Biniş Kartı ‘nızı temin edersiniz ve bu kartın üzerinde de koltuk numaranız yazar.

Kontuara zamanında gelmenize rağmen fazla satış nedeniyle biniş kartı alamadığınız bir durum var ise, Overbook yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Online Checkin Ne Demek?

Teknolojinin gelişmesi ile hayatımız bir çok noktada kolaylaşmıştır. Ve uçak ile seyahat sırasında da bir çok işlemimizi lehime çevirmektedir. Bunlardan birisi de online checkin‘dir.
Uçuş saatinden 24 saat önce ilgili havayolunun internet sayfasında koltuğunuzu seçerek online checkin yapabilirsiniz. Bu doğrultuda bagajınız yok ise direkt uçuş kapısına geçebilirsiniz. İnternet aracılığı ile
Biniş Kartı nızı kağıt üzerine veya mobil olarak cep telefonunuza indirerek özel kontuarlardan işlem yapabilirsiniz. Biniş Kartı hakkında daha detaylı bilgiye, ilgili yazımızda ulaşabilirsiniz.


Yaşamış olduğunuz ilginç olayları veya problemleri yorum olarak belirtiniz!

Bir Yanıt