Promosyonel Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçak ile seyahat gümünüzde uzak mesafelere çok hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve pazarın büyümesi sayesinde bilet fiyatları rekabet sayesinde ekonomik bir seviyeye ulaştı. Uzun mesafeleri, şehirler arası otobüsler ile karşılaştırıldığında toplumumuzun büyük bir kesimimizin bütçesini zorlamaktadır. Bu yazımızda, en hesaplı ekonomik uçak bileti nasıl alınır bu konu üzerinde duracağız.

Havayolu Haber Bültenlerine Üye olun!

Havayolları düzenli olarak e-mail adreslerine haber bülteni göndermektedir. Bu bültenlerde havayolunun satışa çıkarmış olduğu promosyonel uçak bileti tarihleri bulunmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken konu, bu satış tarihleri daha öncesinden açıklanmaz. Bu nedenle her zaman takipte kalmanız gerekmektedir.

Havayolu İnternet Sitesi Promosyon Sayfası

Havayolu şirketleri, internet sayfalarında promosyon ve duyuru olarak farklı bölümleri bulunmaktadır. İlgili sayfalardan promosyonel bilet satış kampanyaları bulunmaktadır.

Yolcu Sayısı Az Seferleri Tercih Edin!

Ne yazık ki bütün uçak seferleri aynı ücret üzerinden satışa sunulmaz. Bu durum uçağın doluluk oranına göre değişmektedir. Uçak yolcu sayısı ne kadar az ise, bilet fiyatı da aynı oranda daha ekonomiktir. Daha düşük yolcu olma ihtimali olan seferleri tercih edin. Örneğin; Pazartesi sabahı İstanbul – Ankara seferlerini tercih etmeyin. Veya Cuma akşamı İstanbul – İzmir seferi ile Pazar akşamı da İzmir – İstanbul seferlerine bilet bulunması imkansıza yakındır. Bu nedenle bilet ücretleri de aynı doğrultuda daha yüksek olacaktır.

Resmi Tatil Tarihleri veya Okul Sezonu Harici Tarihleri Tercih edin?

Resmi tatil dönemlerinde herkesin izni bulunmaktadır. Bu nedenle herkes bir yerlere seyahat etmek ister. Uçak ile seyahat talepleri artmasından dolayı bilet fiyatları da bu doğrultuda artmaktadır. Aynı şekilde Okul kapanma veya açılma dönemleri ile ara tatil dönemlerinde de talep doğrultusunda bilet fiyatlarını arttırtmaktadır.

Yakın Tarihleri Tercih etmeyin!

Uçak bileti fiyatını belirme aracı olarak uçağın doluluk oranı göz önünde bulundurulmaktadır. Bu nedenle uçak yolcu sayısı ihtimali az olan ileri bir tarihte uçak bileti almanız durumunda daha ekonomik bilet alabilirsiniz. Yakın tarihli bir uçak bileti alınması durumunda, daha pahalı bir uçak bileti ile karşı karşıya kalırsınız.


Uçak bileti fiyatlandırma ana fikrini kısaca anlatmak gerekir ise; Ne kadar az kayıtlı yolcu, o kadar ekonomik bilet fiyatı.

En ekonomik uçak bileti yazımıza da göz atabilirsiniz. https://www.flydestek.com/en-ucuz-bilet/

İyi seyahatler dileğiyle..

Bir Yanıt