En Ucuz Uçak Bileti

Gelişen teknoloji ile acentalar da artık cadde üzeri bir ofisten çok, internet ofislerinde uçak bileti satışı gerçekleştirmektedir. Bu nedenle vermiş olduğu hizmet karşılığında bilet fiyatını en aza indirebiliyor.

Bir konuyu açıklığa kavuşturmak gerekir; Almak istediğiniz uçak tarifesinde ilgili havayolunun satışa çıkarmış olduğu fiyattan, bilet hiçbir kurum daha uyguna bilet satışı yapamaz.

Biraz daha detaya girmemiz gerekir ise, uçak bileti içerisinde muhasebe sel olarak hangi kalemler var bakalım;

  1. Koltuk ücreti
  2. Zorunlu devlet vergileri
  3. Havayolunun tahsil etmiş olduğu harç
  4. Hizmet Bedeli

1, 2, 3 Nolu maddeler, hangi acenta vasıtası ile veya direkt ilgili havayolundan almış olduğunuza bakmaksızın aynı bedel ile satışa sunulur.

Bunların dışında, 4. madde olan ‘Hizmet Bedeli’ , almış olduğunuz kuruma göre değişiklik göstermektedir. Çünkü havayolu şirketi bu kalemi, satışı yapan ofise/internete bırakmaktadır. En önemlisi, en az hizmet bedelini kim alıyor?

Değişiklik gösterme oranları, bileti nasıl aldığınız ile ilgilidir. Bir şehir ofisinden direkt bir personel aracılığı ile almış olmanıza veya internet üzerinden kendi imkanlarınız ile almış olmanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Bu nedenle mantık olarak da düşündüğünüzde, size bir personel tahsis etmiş olmasıdır. Çünkü ofis giderleri daha fazla olmaktadır.

Bu noktaya kadar geldik ise 2nci sorumuza geçelim; Nasıl daha hesaplı bileti bulabiliriz?

Bu sorunun cevabı aslında gene size bağlı. Öncelikle bir ofisten alamazsınız. Bu nedenle gene bu işi internet üzerinden kendiniz yapmanız gerekir. En basit yöntemi; karşılaştırma yaparak bulabilirsiniz.

Teknoloji sağ olsun, acentaların da ücretlerini karşılaştıran birçok internet sitesi mevcut.

Bu konuda güvenilirliğini kanıtlamış https://www.aerobilet.com.tr/ ‘i kullanabilirsiniz.

Biletinizi almadan, son bir kez ilgili havayolunun internet sitesine bakmanızı tavsiye ederim.

İyi seyahatler dileğiyle…

4 yanıt

  1. Geri bildirim: BİLET İADE - FlyDestek