Efes Antik Kent sadece Türkiye için değil dünya açısından da güzellikler diyarı olarak bilinen ve herkesin ilgisini çeken turistik bir merkez.  Peki bu kadar ilgi çeken ve bu kadar önemli kılan özelliği ne? Neden her yıl hem yerli hem yabancı bir çok turist kabul ediyor?

Hadi gelin hep beraber bu soruların cevabını verelim ve Efes Antik Kenti birlikte inceleyip bazı tur fırsatlarını yakalayalım.

Efef Antik Kent Hangi Şehirde?

Efes Antik Kent, Ülkemizin güzide bölgesi ege bölgesindeki güzel şehir İzmir’de bulunuyor. Ortalama olarak şehre bir saatlik bir mesafede Selçuk ilçesinin 3 KM güneybatısında yer alıyor.

Efes Antik Kent Tarihi

Günümüzün turistik olarak merkezlerinden olan Efes, M.Ö. 8600 yılına uzanan bir liman kentidir. Bu kenti bölgenin en önemli bölgesi kılan özelliği tarihi boyunca bir çok medeniyete ve dine ev sahipliği yapmış olmasıdır. Bu kentin ev sahipliği yaptığı medeniyetler arasında başta Romalılar, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu yer almaktadır. Efes Antik Kent jeopolitik olarak önem taşıdığı için bir çok medeniyet açısından değer verilmiştir. Jeopolitik olarak önem taşımasında ki neden Efesin bir Liman kenti olup, önemli ticari yolları ve verimli toprakları elinde bulundurmasından kaynaklanmaktadır.

Bu liman kenti tahminlere göre kadın savaşçılar tarafından anlatılır. İsmini de Ana Kraliçe Kenti olarak Türkçeye çevrilen Arzawa’dan rivayet edilir. Bu şehir en Romalılardan gelenp, güç bir indirimden başlayacak ve oğlu alışveriş yapmakta olacak durumda.

Efes Antik Kentin Güzellikleri ve Turlar

Antik çağın hem ticari hem dini hem de sosyal merkezi olan Efes Antik Kenti ziyaret etmek gerçekten harika bir deneyim. Efesin sokaklarında antik dönemin havasını ciğerlerinize soluyabilirsiniz. Görkemli yapıtları hayranlıkla izleyebilir ve Roma, Bizans ve Osmanlının esintilerini gözlemleyebilirsiniz.

Ephesus Tours olarak rehberli, rehbersiz bir çok turlarımız var. Turlarımız içerisinde başta;

Turlarımızın bazıları Kuşadası’ndan bazıları İzmir’dendir. Bazı turlarımız tek yön, bazıları ise geri dönüşlü, çift yöndür. Turlarımızın medyası gün olarak tam gün olarak yapılmaktadır. Daha fazla detay için resmi web sitemizi inceleyebilirsiniz: https://www.ephesustours.org

Bir Yanıt